Натуральний або штучний ротанг: що краще?

Сьогодні, коли мова заходить про облаштування житла і придбання нових меблів, люди все частіше звертають увагу на вироби з ротангу. Завдяки своїй легкості і компактності, цей матеріал користується величезним попитом серед клієнтів. Але мало хто замислюється про те, з якого ротангу виготовлені ​​їхні меблі, адже крім натурального ротангу існує ще й штучний аналог. У чому відмінність цих матеріалів? Які меблі варто віддати перевагу? Відповіді на ці питання ви отримаєте прямо тут.

Що таке натуральний ротанг?

натуральный ротангСпочатку варто сказати про натуральний ротанг. Це група тропічних ліан, яка виростає в Азії, Африці та Австралії. Ротанг вважається одним з найміцніших лісоматеріалів на планеті, так як його практично неможливо зламати (рівно так, як вироби з нього). Коли ліану зрізають, вона відростає практично миттєво, що дозволяє експлуатувати рослину в величезних кількостях.

При нагріванні ліана стає м’якою і піддатливою, що дозволяє майстрам плести з неї різні вироби, в тому числі і меблі. Ви можете фарбувати або покривати лаком вироби з ротангу – матеріал збереже форму і еластичність. Однак у нього є один істотний недолік – несприйнятливість до зміни клімату. Через те, що ці тропічні ліани були вирощені в жаркому тропічному кліматі, при попаданні в європейські субтропіки вони починають деформуватися і втрачати форму. Це ж стосується і меблів з натурального ротанга – якщо ви залишите крісло, стіл або цілий комплект на вулиці під дощем, він зіпсується, почне гнити і покриватися цвіллю. І тут варто перейти до обговорення штучного ротанга.

Що таке синтетичний ротанг?

Синтетичний або штучний ротанг є аналогом натурального матеріалу і активно використовується искусственный ротангмайстрами для виробництва меблів із ротангу. Головна перевага штучного ротангу над натуральним в тому, що він абсолютно непіддається впливу погодних умов. Ви винесли ротанговое крісло або стіл з ротангу у двір та забули занести назад в будинок, і його накрило дощем? Не хвилюйтеся – з ним нічого не трапиться. Навіть, якщо меблі з синтетичного ротангу простояли під снігом в мінусову температуру, під проливним дощем або були під прямим впливом сонячних променів, вони не постраждають.

Меблі з техноротангу – вічні меблі

Виходячи з усього вищесказаного можемо з упевненістю констатувати – штучний ротанг є чудовою альтернативою свого натурального аналога. Звичайно, при виробництві цих матеріалів використовуються різні методики і схеми, візуальних відмінностей немає зовсім. Тому якщо ви зацікавлені в придбанні меблів з синтетичного ротангу, можете сміливо їх купувати.

Категорії товарів